Hospicjum to też Życie  
mapa
Fundacja Hospicyjna
Lubię Pomagać
Poznaj Partnerów Projekt Więźniowie Forum wolontariatu pomóż nam pomagać forum napisz pożegnanie
1 procent
Umierać po ludzku
 • Kondolencje
  26.11.2014

  Ks. Piotr Krakowiak SAC, Krajowy Duszpasterz Hospicjów, były Dyrektor Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz Fundacji Hospicyjnej, Przyjaciel,  Wiadomość o śmierci Mieczysława Krakowiaka, śp. Ojca bliskiego nam ks. Piotra, przyjęliśmy z wielkim smutkiem. To jest naturalne uczucie, bo wiemy, jak bolesny ślad pozostawia w człowieku śmierć tak ważnej osoby. Życie po stracie jest dużo trudniejsze, a tęsknota i związane z nią cierpienie zmieniają je raz na zawsze. Wtedy ze zdwojoną siłą wraca potrzeba obecności życzliwych i oddanych osób, które umieją i chcą razem być.  Księże Piotrze, jesteśmy!  Przyjaciele z Fundacji Hospicyjnej   


  więcej
 • Sprawozdanie finansowe
  31.10.2014

  Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Chodowieckiego 10, zgodnie z Decyzją MSW Nr 355/2013 z dnia 23. 09. 2013 r., przeprowadziła zbiórkę publiczną w ramach ubiegłorocznej X edycji kampanii „Hospicjum to też Życie...”, dzięki której zebrano 79 352,92 PLN. Uzyskana kwota w całości została przeznaczona na: przeprowadzenie szkoleń dla pedagogów szkolnych, nauczycieli i psychologów hospicjów oraz pomoc dzieciom osieroconym będącym pod opieką hospicjów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i pomagają nam pomagać!


  więcej
 • Głosy dla Hospicjów
  17.10.2014

  10 października obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Tradycyjnie już wiele hospicjów świętuje ten dzień organizując koncerty charytatywne "Głosy dla Hospicjów". Wydarzenie to jest rówież nieodłącznym elementem kampanii społecznej "Hospicjum to też Życie", która podobnie jak w zeszłym roku poświęcona jest dzieciom i młodzieży przeżywającym żałobę. Istotnym elementem XI kampanii będzie wdrożenie programu pomocowego pod nazwą „Tumbo Pomaga”, zawdzięczającego swą nazwę słonikowi-maskotce Funduszu Dzieci Osieroconych i mającego za zadanie opiekę psychologiczną nad małoletnimi żałobnikami.

   


  więcej
 • Szkolenie na wolontariuszy w DPS Chojnice
  04.09.2014

  Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach bierze udział w projekcie realizowanym w ramach Rządowego Programu "Aktywność Społeczna Osób Starszych" (ASOS) przez Fundację Hospicyjną, którego celem jest utworzenie i rozwój wolontariatu w domach pomocy społecznej w województwie pomorskim.  W ramach programu Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach zaprasza na bezpłatne szkolenie, wszystkich, którzy chcieliby pomagać jako wolontariusze. Zaproszenie na szkolenie skierowane jest do wszystkich chętnych, w tym przede wszystkim do seniorów. Więcej na tena temat: www.chojnice24.pl


  więcej
 • Nowa ustawa o zbiórkach publicznych
  17.07.2014

  18 lipca 2014 wchodzi w życie nowa ustawa, która zmieni dotychczasowe zasady (funkcjonujące od 1933r.) zbiórek publicznych. Nowa ustawa ułatwi zgłaszanie zbiórek na zbiorki.gov.pl ponadto każdy będzie miał dostęp do tych danych on-line.


  więcej
 • Akcja "Kolorowy piórnik" wystartowała!
  10.07.2014

  Wakacje to doskonały czas, by zregenerować ciało i duszę, ale również by przygotować się do szkoły. Już tradycyjnie w połowie czerwca ruszyła kolejna edycja „Kolorowego Piórnika” – corocznej akcji Funduszu Dzieci Osieroconych, pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli, którym bliska sercu jest niełatwa codzienność jego podopiecznych.


  więcej
 • XII konferencja opieki paliatywnej
  27.06.2014

  W dniach 5-6 września 2014 roku w hotelu Novotel Marina przy ul. Jelitkowskiej 20 w Gdańsku, odbędzie się "XII konferencja opieki paliatywnej. X lecie Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie".


  więcej
 • Koncertowy początek projektu "Wolontariat opiekuńczy"
  23.06.2014

  17 czerwca, w przepięknych murach Kościoła św. Jana w Gdańsku, odbyła się uroczystość inaugurująca projekt „Wolontariat opiekuńczy”, realizowany w ramach Pomorskiej Szkoły Wolontariatu Opiekuńczego. Jego gospodarzami byli Urząd Marszałkowski oraz Fundacja Hospicyjna i Fundacja Lubię Pomagać.


  więcej

« poprzednia  Strona 1 z 241   następna »

sklepik
sklepik

IQ PL Sp. z o.o.

Pallipedia
POLECAMY
AKCJE
BIBLIOTEKA
dobra nowina
EXTRA
SONDA
Prawda czy nadzieja
Czy pytającemu o swój stan zdrowia umierającemu człowiekowi należy mówić prawdę?
Raczej tak lub zdecydowanie tak. Utrzymywanie chorego w niewiedzy przynosi więcej szkód niż korzyści.
Raczej nie lub zdecydowanie nie. Prawda zabija nadzieję, a ta jest ważniejsza od prawdy.
Zobacz wyniki
Siepomaga
Voices for Hospices
   Krajowy Duszpasterz Hospicjów Fundacja Hospicyjna
zachodnio-pomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lubuskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląkie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskie Znajdź hospicjum