Ważne pytania

Zadaj pytanie lub poszukaj odpowiedzi

Wpisy  

#4 Aneta 2017-02-25 20:45
Witam Moj tata 3 tygodnie temu byl pelnym zycia czlowiekiem.Troche gorzej sie poczul-diagnoza guz mozgu -operacja5dni potem krwiak kolejna operacja-pobyt na intensywnej terapi Teraz konczy leczenie na zapalenie pluc na oddziale wewnetrznym.Nie mowi jest aagresywny.Lekarze zdyskwalifikowali leczenie onkologiczne i zaproponowal umieszczenie taty w hospicjum.Przez chorobe nie jest soba nie wyobrazsm sobie ze musze podjac decyzje bo nie poradze sobie z opidka Tata odmawia przyjmowania lekow.Boje sie ze w hospicjum podda sie calkowicie i nie wybaczy mi Niewiem co robic
#3 JUSTYNA 2017-02-23 20:43
Witam serdecznie, mam bardzo trudną sytuację z rodzicami.Moja mama właśnie przeszła operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego, choruje na ostoperozę i ma zwyrodnienia kręgosłupa nie wolno jej dzwigać .Rehabilitacja też potrwa długo.Mama, opiekowała się do tej pory ojcem chorym na Parkinsona i chorą babcią, która ma niedowład kończyn górnych i dolnych i lada moment grozi jej paraliż, My z bratem mieszkamy 150 km od rodziców, pracujemy, mamy małe dzieci i kredyty, ja wykorzystuję urlop wypoczynkowy, opiekę 14 dniową, która mi przysługuje w roku też wykorzystałam, jestem załamana, bo nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę zapewnić opieki wszystkim, mój ojciec potrzebuje pomocy we wszystkim, jest jak małe dziecko, ledwo się porusza, ma problemy ze świadomością, problemy z jedzeniem, trzeba go dzwigać, kąpać, przewijać, ubierać. Nawet jak moja mama dojdzie do siebie po operacji, to nie będzie mogła się już nim zajmować. Czy mojemu ojcu w tej sytucji należy się opieka hospicyjna, proszę o pomoc i radę, bo nie mam już siły myśleć co dalej.
#2 Marta 2017-02-07 14:06
Witam. Mój tata ma 65 lat, jest osobą po 2 wylewie, leżącą, potrzebuję pomocy przy każdej czynności, załatwia się w pampersy, nie chodzi. Sytuacja jest na tyle trudna że nie ma kto się nim zająć. Ja mieszkam daleko od domu rodzinnego w małym mieszkaniu i obecnie spodziewam się dziecka więc nie mam możliwości zajęcia się tatą. Moje rodzeństwo również nie posiada warunków oraz miejsc by zabrać do siebie tatę (siostra ma 2 małych dzieci, brat pracuje i niestety wynajmuje pokój na stancji). Mama jest osobą schorowaną więc jej stan nie pozwala na opiekę nad osobą w takim stanie jak jest tata. Dodam tylko, że rodzice są od ponad 10 lat po rozwodzie i tata nie za bardzo interesował się żadnym ze swoich dzieci. Chciałabym zapytać kto wydaję taki wniosek by umieścić daną osobę hospicjum, jakie są koszty i procedury ? Tata miał wylew i nie dają mu szans na odzyskanie sprawności w nogach, tyle udało mi się dowiedzieć przez telefon od pielęgniarki z oddziału na jakim leży.

____________________________________________
Dzień dobry, niestety Pani tata nie kwalifikuje się do opieki hospicjum. Hospicja przyjmują pacjentów w terminalnej fazie choroby nowotworowej.
Może Pani złożyć wniosek o umieszczenie ojca w zakładzie opiekuńczo-leczniczy m. Skierowanie do takiej placówki wystawia lekarz ze szpitala, wymagana jest również opinia pielęgniarki tzw. skala samooceny pacjenta oraz wiosek podpisany przez pacjenta. Odpłatność to 70% emerytury lub renty.
O szczegółowe informacje najlepiej zwrócić się bezpośrednio do ZOL-u.
#1 Natalia 2016-12-23 17:28
Witam. Mój tata ma 54 lata, jest osobą prawie leżącą, potrzebuję pomocy przy każdej czynności, załatwia się w pampersy, nie chodzi, jedyne co to wstaję z łóżka z pomocą. Sytuacja jest na tyle trudna że nie ma kto się nim zająć, nie mieszkam z rodzicami, pracuję. Mama również pracuję, ostatnio stan taty na tyle się pogorszył że mama nie daję rady się nim zajmować, popadła w depresję i nie radzi sobie z tym. Chciałabym zapytać kto wydaję taki wniosek odnośnie umiejscowienia w hospicjum, jakie są koszty i procedury ? Tata ma guz zapalny w obrębie trzustki ze zwężeniem dystalnego odcinka PŻW. Przewlekłe zapalenie trzustki, niedokrwistość, cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, polineuropatia i encefalopatia wątrobowa, niewydolność serca II NYHA.
---------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry, odpowiadając na Pani pytanie dotyczące zgłoszenia Taty do hospicjum: skierowanie do hospicjum wystawia lekarz specjalista, może to zrobić onkolog prowadzący Pani Tatę.

Przyjmujemy pacjentów po zakończonym leczeniu onkologicznym, po uprzednim zgłoszeniu i wpisaniu do kolejki oczekujących.