Ważne pytania

Zadaj pytanie lub poszukaj odpowiedzi

Wpisy  

#10 Agata 2017-07-05 19:02
Witam moja mama jest po amputacji palców u stopy jest rownież osobą otyła(cukrzyca) i niedługo będzie miała niestety amputowaną nogę.Nie potrafimy podnieść mamy żeby doprowadzić ją do łazienki lub chociaż zmienić pampersa.Gdzie możemy się zgłosić po pomoc?
#9 Sandra 2017-06-30 21:39
Mam chorego ojca alkoholika który już drugi raz w ciągu dwóch lat trafił do szpitala teraz właśnie okazało się ze znowu nie chodzi musi mieć pampersy itd . Osoba która nie da sobie sama rady. Ja mam trójkę dzieci jestem osobą pracującą i nie wiem co mam zrobić gdzie mam szukać pomocy . Pomocy. ..
____________________________________________
Ponieważ podała Pani za mało szczegółów dotyczących sytuacji Ojca, trudno konkretnie wskazać, gdzie może udać się Pani po pomoc. W zależności od tego na co choruje Ojciec ma Pani możliwość skorzystania z pomocy różnych placówek, jednak warunek jest jeden - nie można tam spożywać alkoholu. Jeśli przebywa obecnie w szpitalu warto skorzystać z pomocy pracownika socjalnego tam pracującego, zazwyczaj ma on możliwość skierowania pacjenta np. do zakładu leczniczo-opiekuńcze go. Jeśli Pani Ojciec zostanie wypisany do domu można skorzystać z usług opiekuńczych za pośrednictwem ośrodka pomocy społecznej. Kolejny warunek: Ojciec musi wyraźić na to wszystko zgodę.
#8 stanislaw 2017-06-09 09:03
witam, mam pytanie. Otóż mój szwagier nieuleczalnie chory został umieszczony w placówce gdzie musi płacić 3000zl za pobyt i wszystkie leki pampersy itd. Jest to koszt bardzo wysoki na który go nie stać ani jego rodziny. Płacił cale życie na ubezpieczenie i taka go spotkała nagroda na starość. Czy taki przypadek jest zgodny z prawem,czy nie można załatwić tego inaczej. Proszę o pomoc w tej sprawie.
__________________________________________
Dzień dobry. Z tego co Pan pisze wnioskuję, że szwagier Pana został umieszczony w prywatnej placówce. W państwowych placówkach pobierana jest opłata ze świadczenia emerytalnego w wysokości 70% tego świadczenia. Możecie Państwo złożyć wniosek o umieszczenia pacjenta w placówce państwowej.
#7 Martyna 2017-05-17 18:18
Witam. Czy rodzina pacjenta w hospicjum ma w obowiązku wybrać już od początku zakład pogrzebowy? Dla mnie to za szybko, aby wybierać takie miejsce a dopiero co pacjent został przyjęty do hospicjum - minął zaledwie tydzień. Jak mam się do tego odnieść?
_________________________________________
Dzień dobry. W naszym hospicjum zakład pogrzebowy wybiera rodzina dopiero po śmierci pacjenta.
#6 Tomek 2017-04-11 21:46
Witam, Tato ma 79 lat i miał niedawno operację na niedrożność żył szyjnych, od których miał zawroty głowy i liczne upadki. Po pomyślnej operacji nadal wymaga opieki, ale jego konkubina nie chce go przyjąć z powrotem do swojego mieszkania. Ojciec nie ma własnego lokum, jest teraz bezdomny, ale ciagle przetrzymywany w szpitalu, bo nikt go nie odbiera. Ja mieszkam za granicą, a na brata, który mieszka lokalnie nie mogę liczyć. Nie wiem, co robić. Czy hospicjum to odpowiednie miejsce dla mojego Taty? Ma emeryturę.
_________________________________________
Dzień dobry, niestety hospicja przyjmują pacjentów w terminalnym stanie choroby nowotworowej. Z tego co Pan pisze wynika, że Pana Tata choruje na miażdżycę, więc może najlepiej będzie, jeśli nie możecie państwo zapewnić opieki w domu, złożyć wniosek o miejsce w zakładzie opiekuńczo - leczniczym. Może Panu w tym pomóc pracownik socjalny zatrudniony w szpitalu gdzie przebywa Pana Tata.
#5 Grażyna 2017-04-10 12:15
Witam :) Moja teściowa ma guza umiejscowionego na czole. Guz duży 10x12x8 cm rozpadający się. Onkolog skierował ją do hospicjum. W związku z tym mam pytanie, jak długo może Ona przebywać na Oddziale Opieki Paliatywnej, czy jest to określony czas ?
___________________________________________
Dzień dobry, czas pobytu pacjenta na oddziale opieki paliatywnej zależy od stanu pacjenta, nie jest ściśle określony. Decyzję o wypisaniu podejmuje zawsze ordynator oddziału.
#4 Aneta 2017-02-25 20:45
Witam Moj tata 3 tygodnie temu byl pelnym zycia czlowiekiem.Troche gorzej sie poczul-diagnoza guz mozgu -operacja5dni potem krwiak kolejna operacja-pobyt na intensywnej terapi Teraz konczy leczenie na zapalenie pluc na oddziale wewnetrznym.Nie mowi jest aagresywny.Lekarze zdyskwalifikowali leczenie onkologiczne i zaproponowal umieszczenie taty w hospicjum.Przez chorobe nie jest soba nie wyobrazsm sobie ze musze podjac decyzje bo nie poradze sobie z opidka Tata odmawia przyjmowania lekow.Boje sie ze w hospicjum podda sie calkowicie i nie wybaczy mi Niewiem co robic
#3 JUSTYNA 2017-02-23 20:43
Witam serdecznie, mam bardzo trudną sytuację z rodzicami.Moja mama właśnie przeszła operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego, choruje na ostoperozę i ma zwyrodnienia kręgosłupa nie wolno jej dzwigać .Rehabilitacja też potrwa długo.Mama, opiekowała się do tej pory ojcem chorym na Parkinsona i chorą babcią, która ma niedowład kończyn górnych i dolnych i lada moment grozi jej paraliż, My z bratem mieszkamy 150 km od rodziców, pracujemy, mamy małe dzieci i kredyty, ja wykorzystuję urlop wypoczynkowy, opiekę 14 dniową, która mi przysługuje w roku też wykorzystałam, jestem załamana, bo nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę zapewnić opieki wszystkim, mój ojciec potrzebuje pomocy we wszystkim, jest jak małe dziecko, ledwo się porusza, ma problemy ze świadomością, problemy z jedzeniem, trzeba go dzwigać, kąpać, przewijać, ubierać. Nawet jak moja mama dojdzie do siebie po operacji, to nie będzie mogła się już nim zajmować. Czy mojemu ojcu w tej sytucji należy się opieka hospicyjna, proszę o pomoc i radę, bo nie mam już siły myśleć co dalej.
#2 Marta 2017-02-07 14:06
Witam. Mój tata ma 65 lat, jest osobą po 2 wylewie, leżącą, potrzebuję pomocy przy każdej czynności, załatwia się w pampersy, nie chodzi. Sytuacja jest na tyle trudna że nie ma kto się nim zająć. Ja mieszkam daleko od domu rodzinnego w małym mieszkaniu i obecnie spodziewam się dziecka więc nie mam możliwości zajęcia się tatą. Moje rodzeństwo również nie posiada warunków oraz miejsc by zabrać do siebie tatę (siostra ma 2 małych dzieci, brat pracuje i niestety wynajmuje pokój na stancji). Mama jest osobą schorowaną więc jej stan nie pozwala na opiekę nad osobą w takim stanie jak jest tata. Dodam tylko, że rodzice są od ponad 10 lat po rozwodzie i tata nie za bardzo interesował się żadnym ze swoich dzieci. Chciałabym zapytać kto wydaję taki wniosek by umieścić daną osobę hospicjum, jakie są koszty i procedury ? Tata miał wylew i nie dają mu szans na odzyskanie sprawności w nogach, tyle udało mi się dowiedzieć przez telefon od pielęgniarki z oddziału na jakim leży.

____________________________________________
Dzień dobry, niestety Pani tata nie kwalifikuje się do opieki hospicjum. Hospicja przyjmują pacjentów w terminalnej fazie choroby nowotworowej.
Może Pani złożyć wniosek o umieszczenie ojca w zakładzie opiekuńczo-leczniczy m. Skierowanie do takiej placówki wystawia lekarz ze szpitala, wymagana jest również opinia pielęgniarki tzw. skala samooceny pacjenta oraz wiosek podpisany przez pacjenta. Odpłatność to 70% emerytury lub renty.
O szczegółowe informacje najlepiej zwrócić się bezpośrednio do ZOL-u.
#1 Natalia 2016-12-23 17:28
Witam. Mój tata ma 54 lata, jest osobą prawie leżącą, potrzebuję pomocy przy każdej czynności, załatwia się w pampersy, nie chodzi, jedyne co to wstaję z łóżka z pomocą. Sytuacja jest na tyle trudna że nie ma kto się nim zająć, nie mieszkam z rodzicami, pracuję. Mama również pracuję, ostatnio stan taty na tyle się pogorszył że mama nie daję rady się nim zajmować, popadła w depresję i nie radzi sobie z tym. Chciałabym zapytać kto wydaję taki wniosek odnośnie umiejscowienia w hospicjum, jakie są koszty i procedury ? Tata ma guz zapalny w obrębie trzustki ze zwężeniem dystalnego odcinka PŻW. Przewlekłe zapalenie trzustki, niedokrwistość, cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, polineuropatia i encefalopatia wątrobowa, niewydolność serca II NYHA.
---------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry, odpowiadając na Pani pytanie dotyczące zgłoszenia Taty do hospicjum: skierowanie do hospicjum wystawia lekarz specjalista, może to zrobić onkolog prowadzący Pani Tatę.

Przyjmujemy pacjentów po zakończonym leczeniu onkologicznym, po uprzednim zgłoszeniu i wpisaniu do kolejki oczekujących.